URBAN Photo Awards 2019: izložba portfolija

Završetak:15.09.2019.

Godina:2019

Autori:dotART

Od 18. srpnja do 15. rujna 2019. u Zavičajnom muzeju Poreštine – Museo del territorio parentino održana je izložba tri odabrana portfolija u sklopu međunarodnog fotografskog natječaja URBAN 2019 Photo Awards, čiji je organizator udruga dotART iz Trsta.

Na deseto izdanje ovog međunarodnog fotonatječja ove godine je pristiglo više tisuća fotografija od više stotina natjecatelja iz čitavog svijeta. Radi se o rastućem međunarodnom natječaju koji prelazi granice isključivo internetskog pristupa te omogućava autorima da svoje radove predstave na izložbama fotografija u internacionalnom kontekstu. Natječaj je strukturiran u više različitih sekcija, a ove godine ponovno porečki muzej ugošćuje jednu u nizu „putujućih“ izložbi iz sekcije „Portfolio“. Porečkoj publici se predstavilo troje talijanskih fotografa, a za svoje projekte nagrađeni su na završnoj ceremoniji URBANA koja je održana u Trstu 26. listopada 2019. u sklopu manifestacije Trieste Photo Days.

Izloženi su sljedeći projekti: