Predavanje M. Martinčevića u sklopu dodjele Nagrade Sv. Mauro

U PONEDJELJAK 20. STUDENOG 2023. U 19 SATI U ISTARSKOJ SABORNICI U POREČU ODRŽAT ĆE SE DODJELA NAGRADE SV. MAURO

U sklopu dodjele Nagrade Sv. Mauro kustos Zavičajnog muzeja Poreštine Marino Martinčević održat će prigodno predavanje naslovljeno "Postanak i razvoj porečkog katedralnog kaptola do 1828. godine".
Porečki katedralni kaptol bio neizostavna sastavnica crkvenog života Porečke biskupije, kojemu do sada mu nije bilo pridavano dovoljno pažnje kako u crkvenoj tako i uopćoj historiografiji. Kroz predavanje će biti pojašnjen sam pojam Porečkoga kaptola, nastanak i razvitak do 1828. godine kada dolazi do značajnih promjena u organizaciji istočnojadranskih biskupija.
Nagrada Sv. Mauro dodjeljuje se osobama koje su svojim radom u oblasti kulture i drugim područjima tijekom godine dale doprinos od istaknutog značaja za žitelje grada, a dodjeljuje se povodom blagdana zaštitnika grada Poreča. Organizatori su Grad Poreč i Pučko otvoreno učilište Poreč.