Porečki muzej i udruga Pozitron zajedno u Muzejskoj edukativnoj akciji

29. Muzejska edukativna akcija

Zavičajni muzej Poreštine u suradnji s udrugom Pozitron ove godine sudjeluje na 29. po redu Muzejskoj edukativnoj akciji u organizaciji Hrvatskog muzejskog društva na temu "Muzeji i STEAM".

U sklopu akcije, udruga Pozitron provodi radionice programiranja za djecu viših razreda osnovne škole čiji će rezultat biti izrada QR rute, odnosno aplikacije naziva “QR Art Walk Poreč”. Aplikacija će imati funkciju čitanja QR kodova koji će omogućiti otkrivanje detaljnih informacija o skulpturama postavljenim u javnom prostoru grada Poreča. Skulpture su djela nekih od najznačajnijih hrvatskih kipara 20. stoljeća te će se izradom aplikacije dodatno valorizirati. Na taj će se način i polaznici/ce radionica upoznati s ovim vrijednim djelima suvremene umjetnosti i izraditi proizvod od javnog značaja.

Prezentacija aplikacije, odnosno vođeni obilazak porečkih skulptura, održat će se u ponedjeljak, 20. svibnja 2024. s početkom u 17 sati.

Polazak je s Trga slobode (kod skulpture).