Održana prva radionica u sklopu projekta "Spretne ruke"

Polaznici radionice upoznali su se s tehnikom tkanja na tkalačkim okvirima

U sklopu projekta "Spretne ruke" danas je održana prva radionica u kojoj je sudjelovalo sedamnaestero djece, učenika 3.r. PŠ Nova Vas, zajedno s učiteljicom Natašom Bayer. Koristeći pretežno reciklirane materijale učenici su izradili svoje prve radove u tehnici tkanja na okviru. Radionicu su vodile Aleksandra Vinkerlić, muzejska pedagoginja-pripravnica i Vltava Muk, etnologinja.

Projekt provodi Zavičajni muzej Poreštine – Museo del territorio parentino zahvaljujući financijskoj potpori Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva na temelju Sporazuma o partnerstvu s Gradovima i Općinama članovima Fonda gradova i općina. Cilj projekta je nizom edukativnih radionica potaknuti djecu na ekološko promišljanje i korištenje prirodnih materijala te uvesti ih u svijet ručnih kreativnih tehnika kako bi razvila nove vještine i sposobnosti. Ostale radionice koje su predviđene projektom bit će održane tijekom svibnja.