Elena Uljančić-Vekić ponovno na čelu Muzeja

Elena Uljančić-Vekić imenovana je ravnateljicom Zavičajnog muzeja Poreštine – Museo del territorio parentino

Nakon raspisanog javnog natječaja za izbor ravnatelja/ravnateljice Zavičajnog muzeja Poreštine - Museo del territorio parentino, Upravno je vijeće Muzeja donijelo odluku o izboru dr. sc. Elene Uljančić-Vekić na tu funkciju. Gradsko je vijeće na svojoj posljednjoj sjednici u ožujku potvrdilo prijedlog po kojem je Uljančić-Vekić dano povjerenje za vođenje ove kulturne ustanove u narednom četverogodišnjem periodu.

Uljančić-Vekić je u Muzeju zaposlena od 1997. godine. Dužnost voditeljice obnašala je od 2002. do 2007. godine, a 2008. godine, kada se muzej odvojio od Pučkog otvorenog učilišta i postao samostalnom ustanovom, imenovana je ravnateljicom Muzeja. Tijekom godina rada u Muzeju vodila je razne inicijative prikupljanja, zaštite i promicanja kulturno-povijesne baštine s područja Poreštine. Sudjelovala je na više nacionalnih i međunarodnih skupova, autorica je i suautorica više izložbi, znanstvenih i stručnih radova te znanstvenih knjiga. Najveći izazov u karijeri predstavlja joj rad na novom muzejskom postavu čija je izrada u tijeku.