Vrijedna donacija Branka Čizmića porečkom muzeju

Porečanin Branko Čizmić donirao je porečkom muzeju 42 fotografije s prikazima posjeta Josipa Broza Tita Poreču

Zbirka fotografija porečkog muzeja bogatija je za 42 fotografije koje dokumentiraju Titove posjete Poreču 1954., 1963. i 1965. godine. Donacija je to našeg sugrađanina Branka Čizmića, profesora i ljubitelja povijesti. Fotografije će zasigurno upotpuniti spoznaju o poslijeratnoj povijesti našega grada i bit će izložene u novom muzejskom postavu čija je izrada u tijeku.

Josip Broz Tito nekoliko je puta boravio u Poreču. Prvi službeni posjet gradu bio je u kolovozu 1954., kada ga je, usprkos kiši, dočekalo veliko mnoštvo. Tom se prigodom u Gradskoj palači susreo s predstavnicima gradskih društveno-političkih organizacija. Grad je ponovno posjetio u kolovozu 1963., te dvije godine kasnije, u kolovozu 1965. godine, kada je u porečku luku doplovio svojom jahtom "Podgorka", u društvu Jovanke Broz te bližih prijatelja i suradnika. Oba je puta objedovao u Villi Bellevue. Posljednji Titov boravak u Poreču bio je u prosincu 1977. godine.

Nadamo se da će ovaj filatropski čin biti poticaj i drugim Porečanima da donacijama obogate muzejski fundus.