Uljančić-Vekić sudjelovala u radu okruglog stola u Veroni

Ravnateljica Zavičajnog muzeja Poreštine dr. sc. Elena Uljančić-Vekić sudjelovala je jučer u Veroni na okruglom stolu s temom „Arte, Pittura e Alta Formazione nell'ambito del Gruppo Europeo di Cooperazione Territoriale: strategie per recuperare una cultura comune“. Na susretu je promovirala porečku i istarsku kulturnu baštinu, te radila na otvaranju novih mogućnosti suradnje s talijanskim partnerima u novim projektima. Okrugli stol su organizirali Accademia di belle arti i Accademia di agricoltura, scienze e lettere iz Verone, a u sklopu susreta prof. Vittorio Sgarbi održao je predavanje na temu slikarstva na sjevernom Jadranu.