Studijski dan posvećen antičkoj keramici

U petak, 14. listopada u porečkom Muzeju bit će organiziran studijski dan posvećen antičkoj keramici

Zavičajni muzej Poreštine – Museo del territorio parentino organizira studijski dan posvećen antičkoj keramici koji će se održati u petak, 14. listopada s početkom u 10 sati u Zavičajnom muzeju Poreštine (Decumanus 9) u Poreču.

Na ovom međunarodnom susretu arheologa sudjelovat će desetak stručnjaka iz Hrvatske, Slovenije, Italije i Francuske. Na primjerima antičke keramike s raznih lokaliteta prezentirat će se dokumentacijske, stručne i znanstvene metode pri analizi i interpretaciji keramike. Cilj studijskog dana je razmjena informacija i iskustava među stručnjacima koji se bave istraživanjem i analizom keramike, njezinom zaštitom, očuvanjem i restauriranjem.