Rimska vila u Santa Marini - Arheološka istraživanja 2016

U četvrtak, 14. srpnja u 19.30 sati u Zajednici Talijana u Taru predstavit će se rezultati ovogodišnjih arheoloških istraživanja na lokalitetu Santa Marina.

Kustosi Zavičajnog muzeja Poreštine - Museo del territorio parentino, zajedno sa suradnicima, predstavit će javnosti rezultate trotjednih arheoloških istaživanja na lokalitetu Loron-Santa Marina u Općini Tar-Vabriga. U ovogodišnjim istraživanjima rimske vile i cisterne na lokalitetu Santa Marina sudjeleje 15-ak arheologa i studenata iz Hrvatske, Francuske, Italije, Slovenije i Velike Britanije. Uz porečki muzej, kojega zastuju kustosi Davor Munda, ujedno i voditelj istraživanja, i Gaetano Benčić, u istraživanjima sudjeluju ustanove Aix Marseille Universite - CNRS, Centre Camille Jullian i École française de Rome, čija je predstavnica Corrine Rousse, te Ministarstvo kulture Republike Hrvatske kojega predstavlja Kristina Gergeta Sotončić.

Istraživanja se provode uz financijsku potporu Ministarstva kulture RH, Općine Tar-Vabriga i Turističke zajednice Općine Tar-Vabriga.