Prva izložba malih porečkih kustosa

U ZAVIČAJNOM MUZEJU POREŠTINE PREDSTVALJEN PROJEKT „MISIJA KUSTOS: MOJA PRVA IZLOŽBA“

Danas su u prostorima Zavičajnog muzeja Poreštine u Poreču prezentirani rezultati projekta  „Misija kustos: moja prva izložba“. Projekt se provodio tijekom travnja i svibnja 2014. godine u sklopu 19. muzejske edukativne akcije „(Bez) veze“.

U projektu su sudjelovali učenici 3. a i 3. b razreda OŠ Poreč, koje vode učiteljice Marija Matasović i Ornela Berneš. Oni su se kroz nekoliko radionica imali priliku upoznati se s radom kustosa: od provođenja terenskih istraživanja, preko prikupljanja i obrade predmeta, formiranja muzejskih zbirki, do predstavljanja rezultata istraživanja kroz izložbu. Učenici su bili uključeni u sakupljanje i obradu predmeta vezanih uz temu turizma, odnosno povijesti turizma u Poreču i na Poreštini, te prikupljanje podataka na terenu. Među izloženim predmetima ističu se kupaći kostim iz 1964. godine, te druga oprema za plažu, kao i hotelsko posuđe korišteno u brojnim porečkim hotelima. Osim prikupljenih predmeta, izložena je i inventarna knjiga obrađenih predmeta te likovni radovi na temu turizma.

Izložba je upriličena uoči Međunarodnog dana muzeja, a može se razgledati do 23. svibnja od 10 do 12 sati.