Program Noći muzeja u Poreču

Zavičajni muzej Poreštine – Museo del territorio parentino pridružuje se obilježavanju Noći muzeja, koja će se održati u petak, 31. siječnja 2014.

Provedite Noć muzeja  u ugodnom druženju u Zavičajnom muzeju Poreštine – Museo del territorio parentino.

Porečki muzej bit će u Noći muzeja otvoren od 18 do 24  sata uz besplatan ulaz za sve posjetitelje, a tom je prigodom pripremio bogat kulturno-edukativni program, sa željom da našim sugrađanima i ostalim posjetiteljima pružimo izniman muzejski doživljaj. Za vrijeme trajanja manifestacije, u kasnim večernjim i noćnim satima, posjetitelji će moći prisustvovati raznovrsnim programima - od izložbi, radionica i igraonica do prezentacija i dramskih predstava.

Najmlađi posjetitelji upoznat će čari filcanja vune kroz radionicu “Čarobni filc”, dok će oni nešto stariji moći sudjelovati u radionici noćnog fotografiranja porečkih kulturno-povijesnih spomenika. Osim toga, moći ćete razgledati, uz stručno vodstvo, tematsku izložbu “Polje znanja: Povijest porečke poljoprivredne znanosti i obrazovanja”. Kroz razgovor s jednom od najstarijih Porečanki doznat ćete mnoge zanimljive podatke iz porečke prošlosti, a dramskom predstavom “Casanovin suvenir” članovi Društva prijatelja Giostre vratit će vas u 18. stoljeće. Večer ćemo zaokružiti otvorenjem izložbe fotografija polaznika radionice noćne fotografije, uz druženje i zakusku.

Program

18:00 - 19:00 Radionica filcanja vune za djecu "Čarobni filc" (voditeljica: Vltava Muk)*

18:00 - 19:30 Radionica noćne fotografije "Upoznajte porečke spomenike kroz objektiv" (voditeljica: Sabina Damiani)*

18:00 - 24:00 Izložba "Polje znanja: Povijest porečke poljoprivredne znanosti i obrazovanja"

19:00 - 20:00 "80 godina u Poreču": razgovor sa Slavicom Slivar (moderatorica: Elena Uljančić-Vekić)

20:00 - 20:30 Stručno vodstvo po izložbi "Polje znanja: Povijest porečke poljoprivredne znanosti i obrazovanja" (autorica: Elena Poropat Pustijanac)

21:00 - 21:30 Dramska predstava "Casanovin suvenir" (Društvo prijatelja Giostre - Associazione amici della Giostra")

22:00 - 24:00 Izložba fotografija polaznika radionice "Upoznajte porečke spomenike kroz objektiv" (izbornica: Sabina Damiani)

22:00 - 24:00 Druženje uz zakusku

* obavezna prijava do 30.1. na broj telefona 431 585.

Više o Noći muzeja možete saznati na http://nocmuzeja.hr/

Program Logo