Izložba "Polje znanja" otvorena do 1. rujna

Izložba „Polje znanja: povijest porečke poljoprivredne znanosti i obrazovanja“, koja je od studenog 2013. godine postavljena u porečkoj Galeriji Sinčić Zavičajnog muzeja Poreštine, produžuje se do 1. rujna 2014. godine.

Galerija je za posjetitelje otvorena radnim danom od 10 do 13 sati.

Na izložbi se mogu pogledati iznimno vrijedni predmeti koji dokumentiraju djelatnosti i aktivnosti porečkog poljoprivrednog instituta i poljoprivredne škole kroz povijest. Sama izložba postavljena je u četiri dijela, odnosno podteme: pokusno imanje, laboratorij, vinski podrum i obrazovanje, čiji likovni  postav potpisuje Kristina Kalčić iz Poreča. Izložena je brojna laboratorijska, vinarska i druga oprema, edukativni materijali i nastavna sredstva, papirna dokumentacija, a pogledati se mogu i digitalizirani fotografski albumi i snimke kazivača s njihovim svjedočanstvima vezanima uz ovu temu.

Organizatori izložbe su Zavičajni muzej Poreštine – Museo del territorio parentino i Institut za poljoprivredu i turizam iz Poreča.