Poziv na razgledavanje arheološkog nalazišta Lorun

Pozivamo vas na ogled arheološkog antičkog nalazišta na poluotoku Lorun (nasuprot marine Červar-Porat), u srijedu 18. rujna 2013. godine od 10.00 do 12.00 sati

Ministarstvo kulture Republike Hrvatske i Konzervatorski odjel iz Pule u suradnji s porečkim Muzejom organizira vođenje i predavanje na antičkom lokalitetu Lorun, koji se sustavno istražuje od 1994. godine.

Ovaj veliki privatni posjed proteže se od sliva rijeke Mirne pa sve do rta Busuja gdje se u podmorju nalazi antička obalno-priobalna infrastruktura. Kopnena istraživanja vrše se na figlini (danas se to zove tvornica) gdje se manufakturno, prvenstveno, proizvodila uporabna ambalažna keramika datirana od I. st. prije Krista pa do V. st. poslije Krista. Ista je služila za transport maslinovog ulja širom Mediterana i centralne Evrope.

Za dodatne informacije možete se obratiti muzejskom savjetniku prof. Vladimiru Kovačiću na brojeve telefona 452 738 ili 431 585.