Održana radionica tradicijskog pletenja košara

U porečkom muzeju proteklog je vikenda održana prva ovogodišnja radionica pletenja košara

U prostoru Zavičajnog muzeja Poreštine – Museo del territorio parentino i ove se zime nastavljaju radionice tradicijskog pletenja košara (sprta) od vrbovog pruća (bekvi). Prva ovogodišnja radionica održana je 21. i 22. veljače pod vodstvom kustosice Vltave Muk i uz pomoć demonstratora Marijana Paljuha, koji je podijelio svoje znanje i pomagao svim polaznicima.

Radionica je bila vrlo dobro posjećena te je ovoga puta svoje košarice izradilo 18 polaznika. Radi se o tradicionalnom tipu košare jajastog oblika karakterističnom za istarsko područje. Za početak idućeg mjeseca najavljena je i još  jedna radionica na kojoj će polaznici usvajati nešto drugačiji oblik košare s ravnim dnom, a prijave su u tijeku. Zainteresirani se mogu prijaviti na brojeve telefona 431 585 ili 452 738, svakim radnim danom od 8 do 16 sati, ili elektronskom poštom na vltava.muk@muzejporec.hr.