Obilježavanje Međunarodnog dana muzeja

Zavičajni muzej Poreštine – Museo del territorio parentino će obilježiti Međunarodni dan muzeja 18. svibnja rekreativno-edukativnim pješačenjem

Zavičajni muzej Poreštine – Museo del territorio parentino će obilježiti Međunarodni dan muzeja u subotu, 18. svibnja, rekreativno-edukativnim pješačenjem od Sv. Ivana od Šterne preko Anžića do Rapavela. Uz stručno vodstvo kustosa porečkog muzeja šetači će dobiti brojne informacije o odabranim povijesnim događajima, osobama i lokalitetima značajnim za ovo područje ali i otkriti prirodne i kulturno-povijesne osobitosti ovog dijela Poreštine. Posebno će se razgledati ostaci ranokršćanske crkve iz sredine 6. stoljeća, smještene u Anžićima, koja pokazuje zanimljive poveznice s porečkom biskupskom palačom. Polazak je zakazan u 9,00 sati iz Sv. Ivana, a za sve sudionike je osigurana okrjepa.