Noć Muzeja 2016

Zavičajni muzej Poreštine – Museo del territorio parentino i ove je godine priredio bogat program za obilježavanje manifestacije Noć muzeja.

Kroz radionicu sitotiska, djeca će imati prigodu upoznati se s tehnikama tiska i njihovom povijesnom vrijednošću te okušati se u izradi svojih prvih otisaka. Po prvi put muzejska će publika moći saznati o značajkama porečkog turizma 15. stoljeća na temelju putopisnih knjiga.

Posjetitelji će nadalje moći poslušati zanimljiva kazivanja svjedoka života u glavnoj porečkoj žili kucavici – ulici Decumanus te se zabavljati uz dramsku predstavu na istarskoj inačici mletačkog narječja pod naslovom “La tartana naufragada” u izvedbi članova Društva prijatelja Giostre. Program će obogatiti izložba fotografija porečkih muzealaca te njihov veoma osoban pogled na Muzej.

Večer će zaokružiti uz zabavni program i razgovor s porečkim muzealcima.

Program

18.00 – "Kreativni otisak" – radionica sitotiska za djecu (voditeljica Sabina Damiani)

Večernji obilazak povijesne jezgre Poreča (stručno vodstvo arheologa Davora Munde)

19.00 – "Photomuseology: porečki muzej u fokusu" - izložba fotografija porečkih muzealaca