Ministarstvo kulture odobrilo 100 tisuća kuna za programe Muzeja

Ministarstvo kulture odobrilo 100  tisuća kuna za programe Muzeja
Sredstva Ministarstva kulture dodijeljena Zavičajnom muzeju Poreštine – Museo del territorio parentino 2013. godine

I ove će godine dio programa Zavičajnog muzeja Poreštine biti financirano iz sredstava Ministarstva kulture. Za dovršenje restauracije portreta Cecilije Manzini Carli dodijeljeno je 5.000 kn a za restauraciju knjiga iz Spomeničke knjižnice 10.000 kn. Za postavljanje izložbe o djelovanju porečkog Instituta za poljoprivredu i poljoprivredne škole te utjecaju tih institucija na uzgoj vinove loze na Poreštini i šire izdvojit će se 20.000 kn. Osim toga, financirat će se informatizacija Muzeja i tiskanje promotivnog materijala za Park skulptura Dušana Džamonje s po 10.000 kuna. Konzervacija lorunske antičke arhitekture bit će potpomognuta s 10.000 kn, a održavanje Parka skulptura Dušana Džamonje s 35.000 kn.