Izložba fotografija predstave "Alisa u zemlji čudesa" i plesni performansi

Izložba fotografija plesne predstave "Alisa u zemlji čudesa" i plesni performansi učenika Umjetničke škole Poreč u Zavičajnom muzeju Poreštine 28. i 29. travnja 2017.

Fotografije plesne predstave "Alisa u zemlji čudesa", autora Sebastijana Vojvode, bit će predstavljene na izložbi koja će se otvoriti u petak, 28. travnja 2017. u 19 sati u Zavičajnom muzeju Poreštine gdje će tom prigodom učenice odjela suvremenog plesa Umjetničke škole Poreč izvesti i plesni performans. Ova plesno-dramska predstava, inspirirana poznatom pričom Lewisa Carolla, nastala je u produkciji Umjetničke škole Poreč, a premijerno je izvedena 2. travnja 2017. Režiju i koreografiju potpisuje profesorica Andreja Široki. Radnja prati poznatu priču i doživljaje djevojčice Alise, koja padom niz zečju rupu ulazi u magični svijet gdje susreće čudnovate likove koji je zabavljaju ili pak zbunjuju svojom neobičnošću.

Povodom Svjetskog dana plesa u subotu, 29. travnja 2017. u 12 sati u Zavičajnom muzeju Poreštine pročitat će se međunarodna i hrvatska poruka za dan plesa, a učenici Umjetničke škole Poreč će izvesti plesni program. Koreografije sa svojim učenicima su pripremile učiteljice suvremenog plesa Andreja Široki i Ivana Vojnić Vratarić.

Ulaz na sve programe je slobodan. Izložba će bit otvorena savkodnevno do 10. svibnja od 10 do 17 sati.