Društvo prijatelja Giostre dobilo svoj prostor

Društvo prijatelja Giostre dobilo svoj prostor u prizemlju porečkog Muzeja

U srijedu 14. kolovoza u prizemlju Zavičajnog muzeja Poreštine - Museo del territorio parentino svečano je otvoren prostor Društva prijatelja Giostre. Društvo je dobilo prostor na korištenje od Grada Poreča, a kako je prilikom otvorenja najavila predsjednica Društva dr. sc. Elena Uljančić-Vekić koristit će za rad i aktivnosti Društva. Podsjetila je da je Društvo prijatelja Giostre osnovano pri porečkom muzeju krajem 2008. godine, s ciljem zaštite nematerijalne kulturne baštine i upotpunjavanja kulturno-turističke ponude u gradu Poreču, posebno kroz Giostru - Porečki povijesni festival, te istaknula da je tijeku proces registracije Društva kao udruge građana.

Otvorenju su nazočili brojni članovi Društva i prolaznici, a simboličan čin rezanja vrpce pripao je giostrantskom paru Ettoru i Vilmi Jugovac. Giostranti su, osim svojim baroknim haljinama i odijelima, plijenili pažnju plesnim koreografijama. Posjetiteljima je ponuđen prostor za fotografiranje, a mogli su degustirati i giostrine - kekse pripremljene tragom povijesnih sastojaka.

Prostor Društva prijatelja Giostre bit će otvoren radnim danom od 10 do 12 i od 18 do 22 sata.